Etusivu >>

Sarjataulukot

Miesten edustus

SPL Jalkapallo 2022
Miesten Kakkonen/Lohko B
JoukkueOVTHMP
SalPa24161750-3349
FC Honka/Akatemia24135656-3344
Ilves-Kissat24134762-5243
HJK Klubi 0424107756-4537
FC Jazz24106855-4636
GrIFK241131042-3736
HJS241121140-4435
Tampere United241041045-4334
Ilves/2241031140-4333
EPS24951034-3132
MuSa24851138-4129
VJS24831334-4327
KaaPo24222020-818

Naisten edustus

Länsi Jalkapallo 2022
Naisten Kolmonen/A+B
JoukkueOVTHMP
RaiFu16133043-1242
Tampere United16122256-1238
FC Nokia16104239-1534
PaiHa1672732-2323
PIF1671835-3022
IFK Mariehamn16601030-3318
TuTo16421020-4314
LeKi-futis16311217-5110
Peimari Utd16211313-667
PiPSSuljettiin sarjasta

Pelataan kaksinkertainen sarja 26.9. mennessä.
Lohkovoittaja nousee suoraan Naisten Kakkoseen kaudelle 2023.
Lohkon 8. ja huonommin sijoittuneet putoavat Naisten Neloseen.

Miesten kakkosjoukkue

Länsi Jalkapallo 2022
Miesten Kolmonen/Lohko B
JoukkueOVTHMP
NoPS22182288-1856
TPV22182286-1656
TP-T22154371-2349
FC Haka j.22153480-2748
Tampere United/22295855-4032
Loiske22931040-5230
FC Melody22831158-7427
PP-7022821229-4926
ACE22621448-6720
TKT22411726-6613
PJK22341527-7813
IkU22311821-11910

Lohkossa pelataan kaksinkertainen sarja, jonka samanaikainen päätöskierros pelataan la 8.10. klo 16:00.
Lohkovoittaja nousee joko suoraan Kakkoseen kaudelle 2023 tai pelaa karsintaottelun noususta.
Lohkon 9. ja huonommin sijoittuneet putoavat Neloseen.

Naisten kakkosjoukkue

Länsi Jalkapallo 2022
Naisten Nelonen/Lohko B
JoukkueOVTHMP
HJS181701119-1651
I-Kissat18122483-3238
PJK18111640-3634
PP-701864829-4022
Tampere United/218431130-4715
FC Haka-j/Naiset18331218-8912
TP-4918311422-8110

Pelataan kolminkertainen sarja 2.10. mennessä. Sarjan voittaja nousee Naisten Kolmoseen.

Miesten kolmosjoukkue

Länsi Jalkapallo 2022
Miesten Seiska/Lohko B1
JoukkueOVTHMP
PiPo-79 Akatemia16131249-2140
Tampere United/316121361-2337
Kristallipalatsi1683540-2227
SOHO SS1672728-3723
Apassit/21661938-4419
FC Vapsi/ II1645742-5317
FisU/216511017-2716
FC Kaveriporukka16511030-5016
AC Darra16411125-5313

Pelataan kaksinkertainen sarja 25.9. mennessä.

TamU-Kauppa

Pääyhteistyökumppanit

Tukemassa myös

22.1. TamU - TPV 0 – 0

26.11. HJS - TamU naiset 3 – 0

28.1. TamU 2 - NoPS 0 – 5

5.2. klo 14 TamU - FC Kiffen

5.2. klo 20 TKT - TamU naiset

12.2. klo 20 ACE - TamU 2