Sarjataulukot 2022

Miesten edustusjoukkue

Kakkonen, lohko B

JoukkueOVTHMEP
SalPa24161750–3349
FC Honka Akatemia24135656–3344
Ilves-Kissat24134762–5243
HJK Klubi 0424107756–4537
FC Jazz24106855–4636
GrIFK241131043–3736
HJS241121140–4435
Tampere United241041045–4334
Ilves 2241031140–4333
EPS24951034–3132
MuSa24851138–4129
VJS24831334–4327
KaaPo24222020–818

Naisten edustusjoukkue

Läntisen alueen Kolmonen, lohko A+B

JoukkueOVTHMEP
RaiFU16133043–1242
Tampere United16122256–1238
FC Nokia16104239–1534
PaiHa1672732–2323
PIF1671835–3022
IFK Mariehamn16601030–3318
TuTo16421020–4314
LeKi-futis16311217–5110
Peimari United16211313–667

Miesten kakkosjoukkue

Läntisen alueen Kolmonen, lohko B

JoukkueOVTHMEP
NoPS22182288–1856
TPV22182286–1656
TP-T22154371–2349
FC Haka j.22153480–2748
Tampere United 22295855–4032
Loiske22931040–5230
FC Melody22831158–7527
PP-7022821229–4926
ACE22621448–6720
TKT22411726–6613
PJK22341527–7813
IkU22311821–11910

Naisten kakkosjoukkue

Läntisen alueen Nelonen, lohko B

JoukkueOVTHMEP
HJS181701119–1651
Ilves-Kissat18122483–3238
PJK18111640–3634
PP-701864829–4022
Tampere United 218431130–4715
FC Haka j.18331218–8912
TP-4918311422–8110

Miesten kolmosjoukkue

Läntisen alueen Seiska, lohko B1

JoukkueOVTHMEP
PiPo-79 Akatemia16131249–2140
Tampere United 316121361–2337
Kristallipalatsi1683540–2227
SOHO SS1672728–3723
Apassit 21661938–4419
FC Vapsi 21645742–5317
FisU 216511017–2716
FC Kaveriporukka16511030–5016
AC Darra16411125–5313

Tampere United T15

Karsinta Liiga Etelään, lohko A+B 1

JoukkueOVTHMEP
TPS330013–39
LuVe YJ31118–84
FC Nokia31114–54
Tampere United30033–120

Läntisen alueen T15 Ykkönen, lohko A+B

JoukkueOVTHMEP
HJS770034–121
MaPS YJ2760127–1218
LuVe750225–1415
Pallo-Iirot / FC Rauma YJ740319–912
Ilves 2730417–209
RaiFu720520–236
Tampere United70165–271
SalPa70167–481

Läntisen alueen T15 Ykkönen, lohko A+B syksy

JoukkueOVTHMEP
MaPS YJ21070331–1421
Pallo-Iirot / FC Rauma YJ1062232–1420
Tampere United1052323–1417
Ilves 21041517–2213
RaiFu1041520–3413
MuSa1010923–483

Tampere United P14

Läntisen alueen P14 Kolmonen, lohko B2

JoukkueOVTHMEP
Tampere United880022–724
Ylöjärven Ilves851243–2016
Apassit850328–1915
Tuisku841321–1513
PJK SIninen840439–3212
IkU830526–359
TKT Sininen830518–349
FC Kangasala820616–336
Sastamala YJ810716–343

Läntisen alueen P14 Kolmonen, lohko B syksy

JoukkueOVTHMEP
Loiske870141–721
NoPS861128–1019
Tampere United830513–219
Ilves 08 Keltainen820610–296
TP-49811611–364

Tampere United P12

Läntisen alueen P12 Kolmonen, lohko B

JoukkueOVTHMEP
TPV Punainen1091085–2328
FC Kangasala Musta1061354–3119
Tampere United1061360–3619
FC Nokia Valkoinen1051435–2716
FC Vapsi1010925–793
PJK1010920–833

Läntisen alueen P12 Kolmonen, lohko B2 syksy

JoukkueOVTHMEP
TPV Punainen1070341–3321
Tampere United1051436–3216
NoPS Valkoinen1051432–4016
Ylöjärven Ilves Punainen1041532–2913
FC Nokia Valkoinen1041521–2613
Valo1030733–359

Läntisen alueen P12 Nelonen, lohko B

JoukkueOVTHMEP
Ylöjärven Ilves Punainen962172–1520
NoPS Valkoinen953151–2118
Tampere United Sininen952257–2717
FC Kangasala Punainen961343–2916
LeKi-futis Valkoinen941446–1713
HJS Valkoinen931526–4610
LaVe Punainen923431–389
JanPa Valkoinen930619–639
IkU923729–459
UrPS920719–926

Läntisen alueen P12 Nelonen, lohko B2 syksy

JoukkueOVTHMEP
Ylöjärven Ilves Punainen760120–1328
FC Vapsi741246–2313
Tampere United Sininen741233–2013
FC Kangasala Punainen730417–339
LeKi-futis Valkoinen730419–209
NoPS Harmaa730424–309
IkU721432–367
PJK711521–374

TamU-Kauppa

Pääyhteistyökumppanit

Tukemassa myös

4.2. Reipas - TamU 3 – 1

11.2. TamU naiset - TPV 0 – 7

4.2. TamU 2 - Union Plaani 0 – 2

25.2. klo 14 TamU - TPV

10.3. klo 14 TamU naiset - TuTo

24.3. klo 20 TamU 2 - EuPa