Regions’ Cupissa vastaan Sisu-Pallo

17/05/2016
Uutinen

Palloliitto on tänään arponut Suomen Regions' Cupin kolmannen kierroksen otteluparit. Tampere Unitedin vastustajaksi onnetar toi kahden vuoden takaisesta Regions' Cupin vierasottelusta tutun Seinäjoen Sisu-Pallon. Tällä kertaa ottelu pelataan Tampereella myöhemmin ilmoitettavana ajankohtana.

TamU-uutiskuva

Kahden vuoden takainen kohtaaminen Seinäjoella päättyi kotijoukkueen 4–2 (3–2) -voittoon, joten Sinipaidat saavat nyt tilaisuuden revanssiin. Mitään helppoa ottelua ei kuitenkaan ole odotettavissa, sillä seinäjokelaiset ovat aloittaneet kautensa Vaasan ja Keski-Pohjanmaan piirien Kolmosessa tappiotta. Kaksi voittoa ja kaksi tasapeliä oikeuttavat sarjan neljänteen sijaan.

Ottelu on pelattava viimeistään 5.6. ja tarkempi pelipäivä tiedotetaan kun seurat ovat löytäneet ottelulle sopivan ajankohdan. Regions’ Cupissa on mukana vielä 32 joukkuetta.

Katso koko arvontatulos Palloliiton sivuilta.

TamU-Kauppa

Pääyhteistyökumppanit

Tukemassa myös

American Brothers Circle Line Group Käännöstoimisto Juha Arola VA Sport Management

8.2. FC Inter 2 - TamU 3 – 0

2.2. Ilves T18 - TamU naiset 3 – 1

2.2. TP-T - TamU 2 3 – 6

16.2. klo 14 TamU - FC Jazz

2.3. klo 15 TPV - TamU naiset

16.2. klo 20 TamU 2 - FisU