Kakkosjoukkueelle toinen Valkea­kosken reissu Regions’ Cupissa

19/04/2017 TamU 2
Uutinen

Palloliitto on tänään arponut Suomen Regions' Cupin kolmannen kierroksen otteluparit. Tampere Unitedin kakkosjoukkueelle arpa toi toisen vierailun Valkeakoskelle, jossa se kohtaa tulevan sarjakauden vastustajan Koskenpojat. Ottelu on pelattava viimeistään 14.5. ja tarkempi ajankohta ja pelipaikka selviävät myöhemmin.

TamU-uutiskuva

Valkeakosken Koskenpojat oli edustusjoukkueen Nelosen kausilla aina vaikea vastustaja, joten kakkosjoukkue saa cupin ottelussa tilaisuuden maksella vanhoja kalavelkoja. Cupissa on tässä vaiheessa mukana vielä 64 joukkuetta.

Suomen Regions’ Cup on Kolmosessa ja sitä alempana pelaaville joukkueille tarkoitettu valtakunnallinen cup-kilpailu. Kaudella 2017 Suomen Regions’ Cupin voittaja saa paikan UEFA Regions’ Cupiin kesällä 2018 sekä 5000 euroa palkintorahaa.

Katso koko arvontatulos Palloliiton sivuilta.

TamU-Kauppa

Pääyhteistyökumppanit

Yhteistyökumppanit

Mukana matkalla Eurooppaan

Ottelukumppanit

Muut tukijat

25.4. TamU - KPV 2 – 0

30.3. Tuisku - TamU naiset 0 – 6

26.4. TamU 2 - Loiske 1 – 2

2.5. klo 19 TamU - JJK

4.5. klo 16 TamU naiset - TPV

4.5. klo 14 TamU 2 - NoPS