Etusivu >>

Sarjataulukot 2020

Miesten edustusjoukkue

Läntisen alueen Kolmonen, lohko B, yläsarja

Joukkue O V T H ME P
Ilves-Kissat 16 13 2 1 64–14 41
Tampere United 16 11 3 2 50–13 36
NoPS 16 9 3 4 37–19 30
PS-44 16 8 4 4 36–26 28
Loiske 16 6 2 8 32–40 20
TPV 2 16 5 3 8 23–33 18

Läntisen alueen Kolmonen, lohko B, alkusarja

Joukkue O V T H ME P
Ilves-Kissat 11 9 2 0 47–8 29
NoPS 11 7 3 1 27–9 24
Tampere United 11 6 3 2 28–7 21
PS-44 11 6 3 2 24–16 21
Loiske 11 5 2 4 27–19 17
TPV 2 11 5 2 4 16–13 17
JanPa 11 5 0 6 23–23 15
ACE 11 3 4 4 14–16 13
TP-T 11 3 0 8 12–27 9
TKT 11 2 2 7 11–27 8
Pato 11 2 1 8 10–54 7
FJK 11 1 2 8 10–30 5

Naisten edustusjoukkue

Läntisen alueen Nelonen, lohko B

Joukkue O V T H ME P
Tampere United 10 10 0 0 84–4 30
Ilves-Kissat 10 8 0 2 50–15 24
Leki-futis 10 8 0 2 36–17 24
Ylöjärven Ilves 10 6 1 3 38–19 19
Apassit 10 5 1 4 41–27 16
FC Nokia 2 10 5 0 5 22–19 15
PJK 10 4 1 5 27–33 13
PP-70 10 2 2 6 10–37 8
FC Haka-j 10 2 1 7 11–46 7
TP-49 10 1 1 8 6–53 4
Tuisku 10 0 1 9 7–62 1

Miesten kakkosjoukkue

Läntisen alueen Nelonen, lohko B

Joukkue O V T H ME P
PP-70 11 8 1 2 36–11 25
IkU 11 7 2 2 27–11 23
PJK 11 6 5 0 25–11 23
Tampere United 2 11 6 2 3 24–16 20
FC Melody 11 6 1 4 35–31 19
LaVe 11 5 3 3 22–19 18
VaKP 11 5 2 4 40–22 17
VehU 11 5 0 6 28–23 15
TaPa 11 4 1 6 19–38 13
TP-49 11 3 2 6 30–38 11
KaVo 11 1 0 10 17–52 3
NePa 11 0 1 10 11–42 1

Miesten kolmosjoukkue

Läntisen alueen Seiska, lohko B1

Joukkue O V T H ME P
JanPa 3 10 8 1 1 40–11 25
Tampere United 3 10 8 0 2 41–10 24
NePa Talent 10 5 0 5 19–19 15
LaPro 10 4 2 4 22–26 14
FC Trompi 10 2 1 7 13–30 7
FC Kaveriporukka 10 1 0 9 14–53 3

Tampere United P13

Läntisen alueen P13 Kolmonen, lohko B

Joukkue O V T H ME P
Ilves 07 Vihreä 12 10 1 1 77–20 31
FC Kangasala Musta 12 9 0 3 70–29 27
MouMa 12 8 1 3 50–21 25
Pato Punainen 12 7 2 3 66–47 23
FC Vapsi Valkoinen 12 6 0 6 41–38 18
NoPS Musta 12 5 2 5 39–47 17
FJK Sinivalkoinen 12 5 2 5 42–39 17
FC Haka-j Musta 12 5 0 7 45–50 15
Ylöjärven Ilves Punainen 12 5 0 7 41–46 15
PJK 12 5 0 7 48–56 15
TPV Punainen 12 4 2 6 52–46 14
PYRY Punainen 12 2 1 9 19–67 7
Tampere United 12 1 1 10 13–97 4

TamU-Kauppa

Pääyhteistyökumppanit

Tukemassa myös

8.8. Klubi 04 - TamU 1 – 1

7.8. Peimari Utd - TamU naiset 0 – 7

13.8. TamU 2 - FC Haka j. 0 – 2

15.8. klo 19 Ilves 2 - TamU

18.8. klo 20 TamU naiset - RaiFU

19.8. klo 19 PJK - TamU 2