Vastuuhenkilöt
Vastuuvalmentaja
Veeti Salvisto
Toinen valmentaja tarkentuu myöhemmin!
Joukkueenjohtaja
Ville Yli-Hemminki
ville.yli-hemminki@tampereunited.fi
041 4491500
Aikataulut
- Tiistai: 17:00 – 18:00, Linnainmaan koulu (Linnainmaankatu 12, 33580 Tampere)
- Torstai: 16:45 – 18:00, Kauppi 1B (Kuntokatu 5, 33520 Tampere)
Some-tilit
Seuraa Instagramissa- Kyseessä on harrastejoukkue, joka on kaudella 2025-2026 tarkoitettu 2014 – 2012 -syntyneille pojille.
- Harrastejoukkueet sopivat pelaajille, jotka haluavat harjoitella laadukkaassa ohjauksessa 2 kertaa viikossa.
- Kausi 2026 alkaa syysloman jälkeisellä viikolla 43. Talvikaudella viikoilla 50-52, 1-2 ja 9 ei järjestetä toimintaa.
- Kesäkaudella pelataan Palloliiton sarjapelejä, talvikaudella harjoitusotteluita.
Kausimaksut
- Kausimaksu 60€/kk = 600€ vuodessa (joulukuulta ei tule kausimaksua, lokakuun ja heinäkuun maksu on puolitettu).
- Laskutetaan kerran kuukaudessa (lokakuun osuus laskutetaan marraskuussa ja heinäkuun osuus elokuussa).
- Kertakustannuksena kerran vuodessa (laskutetaan joulukuun alussa):
- vakuutus 50€, jäsenmaksu 45€, rekisteröinti (pelipassi) 43€, yhteensä 138€ (Vuoden 2025 hinnaston mukaan).
- Irtisanoutumisaika toiminnasta on 1 kuukausi siten, että laskutus päättyy aina irtisanoutumispäivästä seuraavaan kuun loppuun. Eli esim. 20.3. tehty ilmoitus päättää laskutuksen 30.4.
Varusteet
- Peliasu tilataan itsenäisesti Intersportin Seurakaupasta
- Voit tehdä tilauksen saatuasi pelinumeron joukkueenjohtajalta (voi käyttää pallokouluihin hankittua peliasua, jos pelinumero on vapaa).
- Peliasuun kuuluvat:
- Sisätreenit: sisäpeli-/futsalkengät, säärisuojat, juomapullo
- Ulkotreenit: jalkapallokengät, säärisuojat, juomapullo
myClub ja WhatsApp
- Merkitse aina ilmoittautuminen harjoituksiin, joko kyllä tai ei. Näin valmentajan on helpompi suunnitella treenejä.
- Kirjaa lapsen kaikki etunimet myClubin tietoihin.
- Merkitse jäsentilin tietosuoja-asetuksista lapsen nimi näkymään julkisesti, jotta valmentajat näkevät keitä treeneissä on.
- Tilin käyttöoikeusasetuksista voit lisätä lapsen tiliin uusia käyttäjiä.
- Joukkueen tiedotuskanavana toimii pääsääntöisesti joukkueen WhatsApp -kanava.