Etusivu >>

Sarjataulukot

Miesten edustus

SPL Jalkapallo 2022
Miesten Kakkonen/Lohko B
Joukkue O V T H M P
SalPa 24 16 1 7 50-33 49
FC Honka/Akatemia 24 13 5 6 56-33 44
Ilves-Kissat 24 13 4 7 62-52 43
HJK Klubi 04 24 10 7 7 56-45 37
FC Jazz 24 10 6 8 55-46 36
GrIFK 24 11 3 10 42-37 36
HJS 24 11 2 11 40-44 35
Tampere United 24 10 4 10 45-43 34
Ilves/2 24 10 3 11 40-43 33
EPS 24 9 5 10 34-31 32
MuSa 24 8 5 11 38-41 29
VJS 24 8 3 13 34-43 27
KaaPo 24 2 2 20 20-81 8

Naisten edustus

Länsi Jalkapallo 2022
Naisten Kolmonen/A+B
Joukkue O V T H M P
RaiFu 16 13 3 0 43-12 42
Tampere United 16 12 2 2 56-12 38
FC Nokia 16 10 4 2 39-15 34
PaiHa 16 7 2 7 32-23 23
PIF 16 7 1 8 35-30 22
IFK Mariehamn 16 6 0 10 30-33 18
TuTo 16 4 2 10 20-43 14
LeKi-futis 16 3 1 12 17-51 10
Peimari Utd 16 2 1 13 13-66 7
PiPS Suljettiin sarjasta

Pelataan kaksinkertainen sarja 26.9. mennessä.
Lohkovoittaja nousee suoraan Naisten Kakkoseen kaudelle 2023.
Lohkon 8. ja huonommin sijoittuneet putoavat Naisten Neloseen.

Miesten kakkosjoukkue

Länsi Jalkapallo 2022
Miesten Kolmonen/Lohko B
Joukkue O V T H M P
NoPS 22 18 2 2 88-18 56
TPV 22 18 2 2 86-16 56
TP-T 22 15 4 3 71-23 49
FC Haka j. 22 15 3 4 80-27 48
Tampere United/2 22 9 5 8 55-40 32
Loiske 22 9 3 10 40-52 30
FC Melody 22 8 3 11 58-74 27
PP-70 22 8 2 12 29-49 26
ACE 22 6 2 14 48-67 20
TKT 22 4 1 17 26-66 13
PJK 22 3 4 15 27-78 13
IkU 22 3 1 18 21-119 10

Lohkossa pelataan kaksinkertainen sarja, jonka samanaikainen päätöskierros pelataan la 8.10. klo 16:00.
Lohkovoittaja nousee joko suoraan Kakkoseen kaudelle 2023 tai pelaa karsintaottelun noususta.
Lohkon 9. ja huonommin sijoittuneet putoavat Neloseen.

Naisten kakkosjoukkue

Länsi Jalkapallo 2022
Naisten Nelonen/Lohko B
Joukkue O V T H M P
HJS 18 17 0 1 119-16 51
I-Kissat 18 12 2 4 83-32 38
PJK 18 11 1 6 40-36 34
PP-70 18 6 4 8 29-40 22
Tampere United/2 18 4 3 11 30-47 15
FC Haka-j/Naiset 18 3 3 12 18-89 12
TP-49 18 3 1 14 22-81 10

Pelataan kolminkertainen sarja 2.10. mennessä. Sarjan voittaja nousee Naisten Kolmoseen.

Miesten kolmosjoukkue

Länsi Jalkapallo 2022
Miesten Seiska/Lohko B1
Joukkue O V T H M P
PiPo-79 Akatemia 16 13 1 2 49-21 40
Tampere United/3 16 12 1 3 61-23 37
Kristallipalatsi 16 8 3 5 40-22 27
SOHO SS 16 7 2 7 28-37 23
Apassit/2 16 6 1 9 38-44 19
FC Vapsi/ II 16 4 5 7 42-53 17
FisU/2 16 5 1 10 17-27 16
FC Kaveriporukka 16 5 1 10 30-50 16
AC Darra 16 4 1 11 25-53 13

Pelataan kaksinkertainen sarja 25.9. mennessä.

TamU-Kauppa

Pääyhteistyökumppanit

Tukemassa myös

8.11. Kolos Cherven - TamU 2 – 2

26.11. HJS - TamU naiset 3 – 0

8.10. TamU 2 - IkU 3 – 1

22.1. klo 14 TamU - TPV

klo - TamU naiset

klo - TamU 2